Hidronerji, Hidrojen ve Enerji Sistemleri Ltd. Şti.1992 yılında kurulmuş olup Yenilenebilir enerji sistemleri ve Savunma Sanayi alanlarında, tasarım, talaşlı imalat, ve otomasyon alanlarında faaliyet gösteren bir teknoloji ve Ar-Ge şirketidir.
Merkezi Ankara’da bulunan firmamız 2014 yılında Niğde Ömer HALİSDEMİR Üniversitesi bünyesinde bulunana Prof.Dr.Nejat VEZİROĞLU Temiz Enerji Merkezinde bir ofis açarak çalışmalarına devam etmektedir.
Şirket kurulduğu günden bugüne temiz enerji sektörüne özel çözümler üretmektedir. Hidrojen, Güneş ve Rüzgar bazlı elektrik çözümlerinin geliştirilmesine ek olarak; kontrol sistemleri, tasarım ve yazılım alanında çözümler de sağlamaktadır.
Firmamızın başlıca amacı çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyen ileri teknolojilerin yaygınlaştırılmasına katkı sağlamaktır.
Birincil hedefimiz temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarının uygulama alanlarını yaygınlaştırmak ve çevreye uyumlu ürünler geliştirmektir. Bu kapsamda Hidrojen, Güneş, Rüzgar ve Su’dan enerji üretimine maksimum katkı sağlayacak teknolojileri oluşturmak için Ar-Ge çalışmaları yapmak ve bu çalışmaları nihai ürüne dönüştürecek, tasarım, dizayn, otomasyon ve yazılımları geliştirmektir.